PROFI CREDIT Polska S.A. miał weksel i nie zawahał się go użyć. Ze skutecznością było już gorzej. [ZOBACZ WYROK Z UZASADNIENIEM]

Swoją sprawę powierzył nam Dłużnik, który znalazł się w podbramkowej sytuacji – otrzymał nakaz zapłaty z weksla na rzecz PROFI CREDIT Polska S.A.

Rygor natychmiastowej wykonalności

Pan K., zgodnie z maksymą naszego pożyczkodawcy – Twoje pieniądze, zaciągnął pożyczkę na kwotę 4.000,00 zł, jednocześnie zobowiązując się do zwrotu… 8.520,00 zł (powtarzamy: Twoje pieniądze). Na zabezpieczenie spłaty wystawił weksel własny in blanco. W spłacie należności coś poszło nie tak, zatem pożyczkodawca postanowił wykorzystać sytuację uzupełniając weksel na kwotę 7.394,31 zł. Następnie wystąpił do sądu o wydanie nakazu zapłaty na podstawie weksla w postępowaniu nakazowym. Nakaz zapłaty został wydany.

POBIERZ W FORMACIE PDF.

Zgodnie z art. 492 § 1 kodeksu postępowania cywilnego nakaz zapłaty wydany w takim trybie stanowi tytuł zabezpieczenia, wykonalny bez nadawania mu klauzuli wykonalności. Natomiast zgodnie z § 3 nakaz zapłaty wydany na podstawie weksla, warrantu, rewersu lub czeku staje się natychmiast wykonalny po upływie terminu do zaspokojenia roszczenia. Egzekucja komornicza wydawała się nieuchronna, przecież weksel in blanco to prawie jak cyrograf…

Krok pierwszy

Priorytetem stało się wstrzymanie wykonania nakazu zapłaty, co udało nam się bez problemu. Nasz Klient odetchnął z ulgą.

POBIERZ W FORMACIE PDF.

Krok drugi

Uchylenie nakazu zapłaty. Póki co udało nam się to w 54%. Po pierwszej połowie rozgrywki lekka przewaga po stronie Pana K. Czekamy na II instancję.

POBIERZ W FORMACIE PDF.

Treść postu nie stanowi opinii ani porady prawnej. Informacje w nim zawarte posiadają wyłącznie walor poglądowy. Prawidłowe stosowanie norm prawnych wymaga odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia.

Potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej? Napisz na kontakt@nieoddawaj.pl lub wypełnij formularz kontaktowy.

Wszystkie orzeczenia znajdziesz w dziale Orzecznictwo.

Wszystkie posty znajdziesz w dziale Blog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Masz tylko 14 dni na skuteczną obronę swoich praw w sądzie. ZACZNIJ DZIAŁAĆ! Pozbądź się długu i odzyskaj spokój. ZASŁUGUJESZ NA TO!

Termin skutecznego wniesienia sprzeciwu od wyroku zaocznego i nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym oraz elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU), zarzutów od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu nakazowym, a także apelacji od wyroku zwykłego i wydanego w postępowaniu uproszczonym wynosi 14 dni od daty jego doręczenia.

Formularz kontaktowy

Ważna informacja

Przesyłając nam skany / zdjęcia dokumentów do analizy prawnej pamiętaj, aby obejmowały one całe strony, były czytelne i przede wszystkim kompletne. Procesowe znaczenie może mieć nawet pozornie nieistotny dokument. Prosimy również o przesłanie obrazu obydwu stron koperty lub podanie dokładnej daty odbioru przesyłki sądowej.