Role się odwróciły! Tym razem to my zwindykowaliśmy ENERGĘ OBRÓT S.A. za… bezpodstawnie pobrane opłaty windykacyjne. [ZOBACZ WYROK Z UZASADNIENIEM]

Jeżeli pod groźbą odcięcia prądu zostaliście zmuszeni przez ENERGĘ OBRÓT S.A. do uiszczenia opłat windykacyjnych, np. z tytułu rzekomych kosztów wezwań do zapłaty, istnieją duże szanse na ich odzyskanie. Nasz Klient je odzyskał.

Dłużnik „wojownik”

O kategoriach dłużników, z jakimi spotykamy się w naszej praktyce, pisaliśmy już w poście Do której kategorii dłużników należysz?. Niniejszy wpis dotyczy dłużnika z naszej ulubionej kategorii „wojownik”. Jest nim Pan J., który zdecydował się na walkę z ENERGA OBRÓT S.A. o kwotę 121,17 zł. Naszym zdaniem nie chodziło w tym wszystkim o pieniądze, ale o zasady.

Opłaty windykacyjne

Historia zaczęła się w 2015 r., kiedy to Pan J. w wyniku umownych zawirowań (nasz Klient – z racji prowadzenia działalności gospodarczej – posiadał kilka umów zawartych z tytułowym dostawcą energii elektrycznej) popadł w niewielką zwłokę z zapłatą rachunków za prąd. ENERGA OBRÓT S.A. wysłała do Niego 3 wezwania do zapłaty, doliczając do kolejnych faktur VAT ich rzekomy koszt (40,39 zł za każde). W przypadku odmowy zapłaty tychże kosztów prąd zostałby odcięty, a przedsiębiorstwo Pana J. po prostu przestałoby działać, co niosło za sobą ogromne straty. Rad nierad Pan J. koszty windykacji opłacił, ale postanowił je odzyskać z naszą pomocą.

Windykujemy bezpodstawnie pobrane opłaty windykacyjne

W przeciwieństwie do profesjonalnych windykatorów nie wydzwanialiśmy do zakładu energetycznego kilka razy dziennie, nie wysyłaliśmy tabunu sms-ów, nie ubieraliśmy się w przyciasne garnitury i przykrótkie krawaty aby dobrze wypaść podczas windykacji terenowej. Po prostu wysłaliśmy jedno króciutkie wezwanie do zapłaty (do czego poniekąd obliguje nas art. 187 § 1 pkt 3 kodeksu postępowania cywilnego). Bezskutecznie. Sprawę skierowaliśmy zatem do sądu, efektem czego było otrzymanie nakazu zapłaty na rzecz naszego Klienta

POBIERZ W FORMACIE PDF.

ENERGA OBRÓT S.A. wniosła sprzeciw od nakazu zapłaty, jednak korporacyjny gigant nie był w stanie przekonać Sądu do swoich wątpliwych racji. Po krótkim procesie zapadł wyrok zasądzający.

POBIERZ W FORMACIE PDF.

Na apelację energii już nie wystarczyło, za to energicznie oddano Panu J. bezpodstawnie pobrane opłaty windykacyjne wraz z kosztami procesu.

POBIERZ W FORMACIE PDF.

Treść postu nie stanowi opinii ani porady prawnej. Informacje w nim zawarte posiadają wyłącznie walor poglądowy. Prawidłowe stosowanie norm prawnych wymaga odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia.

Potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej? Napisz na kontakt@nieoddawaj.pl lub wypełnij formularz kontaktowy.

Wszystkie orzeczenia znajdziesz w dziale Orzecznictwo.

Wszystkie posty znajdziesz w dziale Blog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Masz tylko 14 dni na skuteczną obronę swoich praw w sądzie. ZACZNIJ DZIAŁAĆ! Pozbądź się długu i odzyskaj spokój. ZASŁUGUJESZ NA TO!

Termin skutecznego wniesienia sprzeciwu od wyroku zaocznego i nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym oraz elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU), zarzutów od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu nakazowym, a także apelacji od wyroku zwykłego i wydanego w postępowaniu uproszczonym wynosi 14 dni od daty jego doręczenia.

Formularz kontaktowy

Ważna informacja

Przesyłając nam skany / zdjęcia dokumentów do analizy prawnej pamiętaj, aby obejmowały one całe strony, były czytelne i przede wszystkim kompletne. Procesowe znaczenie może mieć nawet pozornie nieistotny dokument. Prosimy również o przesłanie obrazu obydwu stron koperty lub podanie dokładnej daty odbioru przesyłki sądowej.