Do której kategorii dłużników należysz?

Odpowiedz na tak postawione pytanie, a my na pewno znajdziemy rozwiązanie Twojego problemu.

Dotychczasowa praktyka pozwala nam podzielić dłużników na 3 główne kategorie.

Kategoria 1 – dłużnik „ugodowiec”

Dłużnik zdaje sobie sprawę z faktu oraz wysokości zadłużenia i chce zawrzeć z bankiem lub firmą windykacyjną ugodę. W takiej sytuacji pilnujemy, aby treść ugody nie była dla niego krzywdząca. Ugody zawieramy zanim sprawa trafi sądu, w toku samego procesu, a nawet na etapie egzekucji komorniczej – jak najbardziej jest to możliwe.

Kategoria 2 – dłużnik „czasowiec”

Procesowa sytuacja dłużnika jest nieciekawa (przyczyn może być wiele, np. dokonał uznania niewłaściwego długu, nie podjął w porę odpowiednich czynności procesowych, popełnił proceduralne błędy w sądzie) i sprawa raczej będzie przegrana (tak też się zdarza). Z różnych powodów dłużnik wyraża wolę maksymalnego przeciągnięcia procesu, licząc się przy tym z negatywnymi następstwami takiej postawy (rosnące odsetki). Przy odpowiednim wykorzystaniu przepisów kodeksu postępowania cywilnego jesteśmy w stanie wydłużyć proces o długie miesiące, a nawet lata.

Kategoria 3 – dłużnik „wojownik”

To zdecydowanie nasza ulubiona kategoria. Dłużnik wypowiada wojnę bankowi czy też nabywcy wierzytelności. A my czujemy się w tym jak ryba w wodzie.

A Ty, do której kategorii należysz?

P.S. Jest jeszcze jedna kategoria – dłużnik „wisi mi to”. Spokojnie (a może niekoniecznie) czeka na pozbawienie majątku przez komornika sądowego i nie podejmuje jakichkolwiek czynności. Siłą rzeczy jemu nie jesteśmy w stanie pomóc.

Treść postu nie stanowi opinii ani porady prawnej. Informacje w nim zawarte posiadają wyłącznie walor poglądowy. Prawidłowe stosowanie norm prawnych wymaga odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia.

Potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej ? Napisz na kontakt@nieoddawaj.pl lub wypełnij formularz kontaktowy.

Wszystkie orzeczenia znajdziesz w dziale Orzecznictwo.

Wszystkie posty znajdziesz w dziale Blog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Masz tylko 14 dni na skuteczną obronę swoich praw w sądzie. ZACZNIJ DZIAŁAĆ! Pozbądź się długu i odzyskaj spokój. ZASŁUGUJESZ NA TO!

Termin skutecznego wniesienia sprzeciwu od wyroku zaocznego i nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym oraz elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU), zarzutów od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu nakazowym, a także apelacji od wyroku zwykłego i wydanego w postępowaniu uproszczonym wynosi 14 dni od daty jego doręczenia.

Formularz kontaktowy

Ważna informacja

Przesyłając nam skany / zdjęcia dokumentów do analizy prawnej pamiętaj, aby obejmowały one całe strony, były czytelne i przede wszystkim kompletne. Procesowe znaczenie może mieć nawet pozornie nieistotny dokument. Prosimy również o przesłanie obrazu obydwu stron koperty lub podanie dokładnej daty odbioru przesyłki sądowej.