Apelujemy o ostrożność!!! Kolejny przypadek osoby objętej egzekucją komorniczą za nieswoje długi.

Pan Robert Borkowski musi spłacać 15 kredytów zaciągniętych na jego dane osobowe przez oszusta. A jak w tym wszystkim odnalazł się e-sąd oraz firma windykacyjna?

Kradzież PESEL i utrata majątku.

W listopadzie 2017 r. komornik sądowy zajął rachunek bankowy oraz lokatę oszczędnościową Pana Borkowskiego. Szok ! Niedowierzanie…

Rzekomy dłużnik ustalił w BIK (Biuro Informacji Kredytowej S.A.), iż na jego dane osobowe zaciągniętych zostało… 15 kredytów, tzw. chwilówek. Ktoś podszył się pod Pana Roberta i na jego konto wyłudzał pożyczki.

Zobowiązania oczywiście nie były spłacane, a instytucja finansowa udzielająca kredytu sprzedała wierzytelność windykatorowi.

Przechodzimy do sedna.

W jaki sposób udzielono aż 15 pożyczek bez rzetelnej weryfikacji danych osobowych pożyczkobiorcy ?

Dlaczego BIK w ciemno wpisał rzekomego dłużnika na swoją listę (15 razy !!!) ?

Jaką drogą – mające dostęp do bazy PESEL – e-sąd (EPU) wydając nakaz zapłaty zweryfikował fałszywy adres pożyczkobiorcy ? Po raz kolejny potwierdzamy, że EPU to formalna i praktyczna fikcja. Rzut monetą. A co z obywatelami ?

Firma windykacyjna. Potrafi dzwonić po naście lub dziesiąt razy dziennie. Od 6 do 22. A gdy ktoś przedzwoni do niej celem wyjaśnienia sytuacji, to… dziękujemy za rozmowę.

Nie ufajmy – nikomu. Bank, Biuro Informacji Kredytowej, sąd, komornik. Chrońmy swoje dane osobowe.

Nadal uważacie, że każdy dłużnik to oszust ?

Potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej ? Napisz na kontakt@nieoddawaj.pl lub wypełnij formularz kontaktowy.

Wszystkie orzeczenia znajdziesz w dziale Orzecznictwo.

Wszystkie posty znajdziesz w dziale Blog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Masz tylko 14 dni na skuteczną obronę swoich praw w sądzie. ZACZNIJ DZIAŁAĆ! Pozbądź się długu i odzyskaj spokój. ZASŁUGUJESZ NA TO!

Termin skutecznego wniesienia sprzeciwu od wyroku zaocznego i nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym oraz elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU), zarzutów od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu nakazowym, a także apelacji od wyroku zwykłego i wydanego w postępowaniu uproszczonym wynosi 14 dni od daty jego doręczenia.

Formularz kontaktowy

Ważna informacja

Przesyłając nam skany / zdjęcia dokumentów do analizy prawnej pamiętaj, aby obejmowały one całe strony, były czytelne i przede wszystkim kompletne. Procesowe znaczenie może mieć nawet pozornie nieistotny dokument. Prosimy również o przesłanie obrazu obydwu stron koperty lub podanie dokładnej daty odbioru przesyłki sądowej.