Ograniczamy egzekucję z wierzytelności o 50% ! Niemożliwe ? Nie dla nas. Wysokość długu 37.617,34 zł. [ZOBACZ ORZECZENIA KOMORNIKA]

O pomoc poprosił nas dłużnik, którego dosięgnęła egzekucja komornicza. Komornik sądowy dokonał zajęcia całej wierzytelności (umowa zlecenie). Sytuacja wydawała się bez wyjścia, ale udało nam się ograniczyć egzekucję o połowę.

Na wniosek mBank S.A. komornik zajął naszemu Klientowi całą wypłatę z umowy zlecenia.

O ile wynagrodzenie z tytułu umowy o pracę korzysta z ochrony (art. 87 § 3-4, art. 87(1) § 1 pkt 1 kodeksu pracy), tzn. z tytułu alimentów komornik może zająć maksymalnie 60% jego wysokości, a z tytułu innych długów maksymalnie 50% (łącznie nie więcej niż 60%) pozostawiając przy tym bezwarunkowo do wypłaty minimalne wynagrodzenie krajowe, o tyle z takiej ochrony nie korzysta zajęcie wynagrodzenia m.in. z tytułu umowy zlecenia czy też dzieła (wierzytelność). Przekonał się o tym Pan M., któremu komornik zajął całą wierzytelność jaka przysługiwała mu od zleceniodawcy. Nasz Klient pozostał bez środków do życia.

POBIERZ W FORMACIE PDF.

Na szczęście znaleźliśmy wyjście i z tej opresji. Komornik zapoznał się z naszą argumentacją i po kilku dniach ograniczył zajęcie o 50%.

POBIERZ W FORMACIE PDF.

Połowa pensji pozostaje w kieszeni Pana M.

Treść postu nie stanowi opinii ani porady prawnej. Informacje w nim zawarte posiadają wyłącznie walor poglądowy. Prawidłowe stosowanie norm prawnych wymaga odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia.

Potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej ? Napisz na kontakt@nieoddawaj.pl lub wypełnij formularz kontaktowy.

Wszystkie orzeczenia znajdziesz w dziale Orzecznictwo.

Wszystkie posty znajdziesz w dziale Blog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Masz tylko 14 dni na skuteczną obronę swoich praw w sądzie. ZACZNIJ DZIAŁAĆ! Pozbądź się długu i odzyskaj spokój. ZASŁUGUJESZ NA TO!

Termin skutecznego wniesienia sprzeciwu od wyroku zaocznego i nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym oraz elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU), zarzutów od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu nakazowym, a także apelacji od wyroku zwykłego i wydanego w postępowaniu uproszczonym wynosi 14 dni od daty jego doręczenia.

Formularz kontaktowy

Ważna informacja

Przesyłając nam skany / zdjęcia dokumentów do analizy prawnej pamiętaj, aby obejmowały one całe strony, były czytelne i przede wszystkim kompletne. Procesowe znaczenie może mieć nawet pozornie nieistotny dokument. Prosimy również o przesłanie obrazu obydwu stron koperty lub podanie dokładnej daty odbioru przesyłki sądowej.