Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli w Warszawie Rafał W. aresztowany !!!

W pierwszym tygodniu grudnia 2017 r., oprócz wymienionego komornika, Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała także jego trzech współpracowników.

Komornik nielegalnie pozyskiwał oraz sprzedawał dane osobowe firmie windykacyjnej.

Jak donosi Prokuratura Okręgowa w Warszawie oraz Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego afera wykryta została w 2016 r.

Pięć kancelarii komorniczych – m.in. z Warszawy i Łodzi – na masową skalę (mowa o milionach zapytań) i bez jakiejkolwiek podstawy prawnej pozyskiwało dane osobowe dłużników z elektronicznej bazy PESEL, a następnie – prawdopodobnie odpłatnie – przekazywało aktualne informacje o tych osobach firmom windykacyjnym.

Zatrzymani Agnieszka B. (była pracownica kancelarii komorniczej), Bartłomiej W. (administrator systemu informatycznego kancelarii komorniczej) oraz Grzegorz G. (asesor komorniczy i jednocześnie pracownik firmy windykacyjnej !) zostali zwolnieni za poręczeniem majątkowym.

Komornik Rafał W. częściowo przyznał się do postawionych mu zarzutów i wszystko wskazuje na to, że co najmniej przez najbliższe 3 miesiące na świat spoglądać będzie zza krat aresztu śledczego.

W sprawę włączył się także Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych.

Całkowicie abstrahując od powyższego pragniemy podzielić się jednocześnie jednym małym spostrzeżeniem. W ostatnim czasie zauważyliśmy, że Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Woli w Warszawie Rafał Wojtyna (Kancelaria Komornicza Al. Solidarności 155/11, 00-877 Warszawa; www.komornik4.pl) znacznie ograniczył swoje twórcze poczynania egzekucyjne. Przypadek ?

Potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej ? Napisz na kontakt@nieoddawaj.pl lub wypełnij formularz kontaktowy.

Wszystkie orzeczenia znajdziesz w dziale Orzecznictwo.

Wszystkie posty znajdziesz w dziale Blog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Masz tylko 14 dni na skuteczną obronę swoich praw w sądzie. ZACZNIJ DZIAŁAĆ! Pozbądź się długu i odzyskaj spokój. ZASŁUGUJESZ NA TO!

Termin skutecznego wniesienia sprzeciwu od wyroku zaocznego i nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym oraz elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU), zarzutów od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu nakazowym, a także apelacji od wyroku zwykłego i wydanego w postępowaniu uproszczonym wynosi 14 dni od daty jego doręczenia.

Formularz kontaktowy

Ważna informacja

Przesyłając nam skany / zdjęcia dokumentów do analizy prawnej pamiętaj, aby obejmowały one całe strony, były czytelne i przede wszystkim kompletne. Procesowe znaczenie może mieć nawet pozornie nieistotny dokument. Prosimy również o przesłanie obrazu obydwu stron koperty lub podanie dokładnej daty odbioru przesyłki sądowej.