Wygrywamy w sądzie z FOR-NET S.A. sprawę o zapłatę 1.155,25 zł. Mała rzecz, a cieszy. [ZOBACZ WYROK Z UZASADNIENIEM]

Firma windykacyjna FOR-NET S.A. z Krakowa kupiła wierzytelność od Media Impact Polska sp. z o.o. Nasza Klientka miała zapłacić za reklamę w popularnym serwisie zumi.pl. Przekonaliśmy sąd, że dług nie istniał.

Windykator FOR-NET S.A. z Krakowa kupuje nieistniejący dług.

Po tym jak cesja wierzytelności stała się faktem krakowska firma windykacyjna zaczęła nękać naszą Klientkę pismami i telefonami. Każde kolejne wezwanie do zapłaty było coraz bardziej wymowne. Zdezorientowana Pani M. zwróciła się o pomoc do nas. Zaleciliśmy spokój i oczekiwanie na nakaz zapłaty w elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU), gdyż jest to najlepszy moment na skuteczne pozbycie się długu.

Zgodnie z naszymi przewidywaniami FOR-NET S.A. wybrała sąd elektroniczny, który wydał orzeczenie zasądzające. Pani M. miała zapłacić 1.155,25 zł (należność główna), odsetki ustawowe oraz koszty procesu w wysokości 300,30 zł.

POBIERZ W FORMACIE PDF.

Wniesiony przez nas sprzeciw od nakazu zapłaty w EPU poskutkował uchyleniem nakazu wydanego przez referendarza sądowego oraz przekazaniem sprawy do Sądu Rejonowego w Gdyni VI Wydziału Gospodarczego.

Gdyński sąd przychylił się do naszej argumentacji i oddalił powództwo w całości.

POBIERZ W FORMACIE PDF.

Temida nie miała jakichkolwiek wątpliwości: usługa reklamowa na rzecz Pani M. nie była świadczona.

Windykator zachował resztki instynktu samozachowawczego i apelacja nie trafiła do sądu. Wyrok prawomocny.

Treść postu nie stanowi opinii ani porady prawnej. Informacje w nim zawarte posiadają wyłącznie walor poglądowy. Prawidłowe stosowanie norm prawnych wymaga odpowiedniej wiedzy oraz doświadczenia.

Potrzebujesz indywidualnej pomocy prawnej ? Napisz na kontakt@nieoddawaj.pl lub wypełnij formularz kontaktowy.

Wszystkie orzeczenia znajdziesz w dziale Orzecznictwo.

Wszystkie posty znajdziesz w dziale Blog.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Masz tylko 14 dni na skuteczną obronę swoich praw w sądzie. ZACZNIJ DZIAŁAĆ! Pozbądź się długu i odzyskaj spokój. ZASŁUGUJESZ NA TO!

Termin skutecznego wniesienia sprzeciwu od wyroku zaocznego i nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu upominawczym oraz elektronicznym postępowaniu upominawczym (EPU), zarzutów od nakazu zapłaty wydanego w postępowaniu nakazowym, a także apelacji od wyroku zwykłego i wydanego w postępowaniu uproszczonym wynosi 14 dni od daty jego doręczenia.

Formularz kontaktowy

Ważna informacja

Przesyłając nam skany / zdjęcia dokumentów do analizy prawnej pamiętaj, aby obejmowały one całe strony, były czytelne i przede wszystkim kompletne. Procesowe znaczenie może mieć nawet pozornie nieistotny dokument. Prosimy również o przesłanie obrazu obydwu stron koperty lub podanie dokładnej daty odbioru przesyłki sądowej.